Październikowy numer już dostępny

13 października do kolportażu trafił wrześniowy numer Kuriera Małopolski Zachodniej.

Przeczytacie w nim m. in. o planach budowy Kanał Śląskiego i wodnej autostrady na Wiśle, Igrzyskach Europejskich, które odbędą się już za 3 lata w naszym regionie oraz nowej odsłonie Szlaku Karola Wojtyły w Wadowicach. Tradycyjnie znajdziecie też informacje z Oświęcimia, Kęt, Zatora i innych miejscowości regionu.

Na temat najpilniejszych potrzebach gminy Stryszów, zagospodarowaniu terenów nad Jeziorem Mucharskim oraz wizji gminy turystycznej rozmawiamy z wójtem gminy Stryszów Szymonem Dumanem. Piszemy też o nowej książce na temat tragedii barwałdzkiej, czyli największej katastrofie kolejowej na terenach Polski W stałych rubrykach przeczytacie m.in. o nietypowej kolei sołtysa Barwałdu Dolnego. obozie jenieckim w Wadowicach oraz… samolocie z Andrychowa.

W stałych rubrykach znajdziecie materiały o działającej już od 10 lat w Oświęcimiu Małej Orkiestrze Wielkiej Pomocy, rodzinie z Barwałdu, która podczas wojny uratowała życie Romana Polańskiego oraz obozie jenieckim w Wadowicach.

13 i 14 października gazeta pojawi się w stałych punktach kolportażu (ich mapa dostępna jest tutaj), już teraz możecie pobrać plik PDF (obok, po prawej), a 15 października na naszej stronie pojawią się także wszystkie artykuły w wersji online.

Zapraszamy do lektury!

 


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama