Będą nowe boiska…

Jeszcze w tym roku w gminie Wadowice powstaną dwa nowe obiekty sportowe.

W Choczni w październiku gotowy ma być nowy orlik ze sztuczną nawierzchnią czwartej generacji, zaś w Rokowie powstanie nie tylko boisko, ale także plac do organizacji imprez plenerowych. 
To będzie pierwszy taki orlik w regionie. Boisko, które powstanie w miejscu starego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Choczni, pokryte zostanie trawą czwartej generacji. Jest to produkt nowocześniejszy, łatwiejszy w utrzymaniu oraz dający większy komfort gry niz dotychczas stosowane nawierzchnie. Istotną cechą są także minimalne koszty eksploatacji nawierzchni. Pielęgnacja polega jedynie na usuwaniu większych zanieczyszczeń oraz szczotkowaniu nawierzchni w celu prostowania włókna. Co istotne, sztuczna trawa czwartej generacji jest także przyjazna środowisku oraz bezzapachowa. Nie wymaga sypania uciążliwego gumowego granulatu, z którym mamy do czynienia na większości orlików.
Boisko będzie miało wymiary 56 na 26 metrów i wyposażone zostanie w nowe bramki. Wykonana zostanie także nowa brama wjazdowa. Nowy obiekt ma być gotowy na koniec października. Koszt inwestycji to 585 tysięcy złotych, z czego ponad 150 tysięcy złotych Gmina Wadowice pozyskała z Ministerstwa Sportu. Po wybudowaniu orlika na plac budowy wejdzie kolejny wykonawca, który zamontuje na nim nowoczesne oświetlenie ledowe, tak aby piłkarze mogli korzystać z obiektu także po zmroku.
 
Z kolei w Rokowie powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe o nawierzchni poliuretanowej do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną i tenisa ziemnego. Całościowo płyta boiska będzie miała wymiar 35 na 19 metrów i będzie ogrodzona piłkochwytami. Obok powstanie utwardzony kostką brukową plac do organizacji imprez plenerowych. – Na realizację tej inwestycji pozyskaliśmy ponad 212 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu w ramach programu Sportowa Polska. Jeśli przetarg zakończy się pomyślnie, obiekt powstanie jeszcze w tym roku. Na oferty od wykonawców czekamy do 15 września – mówi burmistrz Bartosz Kaliński.
Projekt  jest zintegrowany z powstałą Otwarta Strefą Aktywności, która obejmuje: siłownią plenerową, oraz strefę relaksu (ławki, 2 stoły do gier montowane na stałym podłożu i betonowy stół do gry w ping ponga), 


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama