Mamy nowego posła

Krzysztof Kozik z Libąża został nowym posłem z okręgu wyborczego obejmującego, między innymi, powiaty oświęcimski i wadowicki.

W Sejmie zajął miejsce Beaty Szydło, której mandat wygasł w związku z wyborem na deputowaną do Parlamentu Europejskiego. 
Kozik został zaprzysiężony na posła podczas posiedzenia Sejmu 12 czerwca. Został jednocześnie członkiem sejmowej komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa. Nowy poseł od kilkunastu lat zaangażowany jest w działalność Prawa i Sprawiedliwości. Od 2006 do 2018 roku, przez trzy kadencja był radnym powiatu chrzanowskiego z ramienia tej partii. Równocześnie w latach 2006-201 i 2014-2018 pełnił funkcję członka Zarządu Powiatu Chrzanowskiego. W 2014 bez powodzenia kandydował na burmistrza Libiąża, zdobywając 20,55% głosów i zajmując 3. miejsce. W ostatnich wyborach samorządowych wybrany został radnym Libiąża. 
W wyborach do Sejmu w roku 2015 otrzymując 2524 głosy, co dało mu 7 miejsce  wśród kandydatów PiS. Tym samym nie został posłem, gdy PiS obsadziło 5 mandatów. Teraz był pierwszym oczekującym i postanowił objąć mandat do końca kadencji, która upływa jesienią tego roku. 


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama