Młodzież, jakiej nie znacie

Uczennice z Brzeszcz zostały wyróżnione w ogólnopolskim konkursie na biografię ucznia – wzoru godnego naśladowania.

7 czerwca 2019 r. w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie na biografię ucznia – wzoru godnego naśladowania. Jednym z wyróżnionych tekstów jest materiał dotyczący Kamili Korczyk i Mai Łukowicz, uczennic klasy 8b Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzeszczach, przygotowany przez wychowawczynię, Grażynę Lachendro. 
Teksty został opublikowany w książce „Młodzież, jakiej nie znacie. Wzory osobowe godne naśladowania” pod redakcją prof. Krystyny Chałas, kierownik Katedry Dydaktyki i Edukacji Szkolnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Konkurs adresowany był do nauczycieli prezentujących sylwetki swoich wychowanków – uczniów klas VI–VII szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy „swoją postawą, zaangażowaniem w działania dają przykład zagospodarowywania swojego młodzieńczego życia budowaniem różnorodnego dobra”. Teksty laureatów konkursu, nauczycieli i wychowawców, zostały opublikowane we wspomnianej książce „Młodzież, jakiej nie znacie. Wzory osobowe godne naśladowania”
Maja Łukowicz i Kamila Korczyk zostały docenione w kategorii aktywności artystycznej. Ich pasją jest taniec hip-hop. Dziewczęta, trenujące w szkole „Grawitacja Dance Academy Oświęcim, odnoszą sukcesy zarówno w skali kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Wśród wielu osiągnięć najważniejsze to dwukrotne Mistrzostwo Polski w Tańcu Sportowym w kategorii Hip Hop Duety Juniorzy (2017 rok), dwukrotne Mistrzostwo Świata Federacji IDF (Chorwacja 2017 i 2018).
Na co dzień dziewczęta aktywnie uczestniczą w życiu szkoły i klasy, pełniąc funkcje w samorządzie klasowym, czy też biorąc udział w projektach i konkursach np. „Z astronomią na TY”, Ogólnopolski Festiwal Filmów Astronomicznych (I miejsce w 2016 roku), „Nasza szkolna przygoda z astronomią 2015/2016” (I miejsce).


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama