Ważą się losy awansów

Na lokalnych boiskach rozegrano w sobotę kilka ważnych spotkań. Soła Oświęcim utrzymała się w III lidze, a Strażak Rajsko przypieczętował awans do IV ligi.

Soła Oświęcim po bardzo dobrej grę w rundzie wiosennej walczyła dziś o utrzymanie trzecioligowego statusu na trudnym terenie w Nowej Hucie, gdzie jej przeciwnikiem był tamtejszy Hutnik. Aby być pewnym utrzymania, oświęcimianie musieli wygrać ten mecz. Choć po golu Adriana Wójcika, tuż po przerwie, oświęcimianie objęli prowadzenie, mecz zakończył się ostatecznie remisem 1:1. Na szczęście wynik ten dał Solarzom utrzymanie, gdyż bezpośredni rywale w walce o utrzymanie także stracili punkty. Ostatecznie Soła zajęła 14 miejsce - ostatnie, które pozwala na zachowanie statusu trzecioligowca. Warto dodać, że aż 26 spośród 38 zdobytych punktów Soła wywalczyła na wiosnę. 

Wiele działo się także na innych boiskach. W Osieku awans do IV ligi przypieczętował zespół Strażaka Rajsko, który wygrał z miejscową Brzeziną aż 6:0. Na kolejkę przez zakończeniem rozgrywek zespół z Rajska ma 4 punkty przewagi nad Tempem Białka i jest pewien promocji.

Duży krok do awansu do ligi okręgowej zrobił w Kętach zespół LKS-u Gorzów. Zespół z gminy Chełmek miał przed sobotnim meczem 2 punkty przewagi nad Hejnałem Kęty. Zwycięstwo w bezpośrednim spotkaniu dawało gorzowianom pewny awans, zaś porażka spychała ich na drugie miejsce. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1 (1:1) i to LKS Gorzów jest bliżej awansu. Liderom wystarczy za tydzień remis w meczu z lokalnym rywalem - LKS-em Bobrek.

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania Hejnał Kęty-LKS Gorzów

Ciekawie jest także w wadowickiej A klasie. Tutaj o awans walczą Babia Góra Sucha Beskidzka i Astra Spytkowice. Dziś ona zespoły zremisowały swoje mecze: Babia Góra na wyjeździe z Sokołem Przytkowice (2:2), zaś Astra w Spytkowicach z Żurawiem Krzeszów (4:4!). Na dwie kolejki przez zakończeniem rozgrywek zespół z Suchej Beskidzkiej ma 3 punkty przewagi. W środę Astra zagra u siebie z Halniakiem Targanice, a Babia Góra zagra na wyjeździe ze Skawą Wadowice. Wszystko wskazuje jednak na to, że o losach awansu zdecyduje bezpośredni mecz obu drużyn, który rozegrany zostanie w ostatniej kolejce (15 czerwca). 

 


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama