Nowy komisariat dla Zatora

W Zatorze trwa budowa nowego Komisariatu Policji. Policjanci obsługujący gminy Zator i Przeciszów przeniosą się do nowej siedziby już wiosną 2020 roku.

Obecnie policjanci z Zatora mają do dyspozycji budynek jednorodzinny, który został zaadaptowany na potrzeby Policji w roku 1995. Oczywiście warunki są skromne i niedopasowane do rozwijających się turystycznie miasta i gminy Zator oraz gminy Przeciszów. Budowa nowoczesnego komisariatu jest koniecznością. Pomoc w realizacji przedsięwzięcia zadeklarowali włodarze gmin, które obsługuje zatorski komisariat. Jak wspólnie podkreślają burmistrz Zatora Mariusz Makuch i wójt Przeciszowa Tomasz Kosowski, bezpieczeństwo jest dla nich bardzo ważną kwestią, a nowy komisariat służył będzie zarówno mieszkańcom obu gmin jak i ponad milionowi turystów przyjeżdżających co roku do Doliny Karpia.
Realizacja inwestycji roz-
poczęła się w marcu 2017 od podpisania aktu notarialnego dotyczącego przekazania Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przez Urząd Miasta i Gminy Zator 26 arowej działki przy ulicy Juliusza Słowackiego z przeznaczeniem pod budowę nowego komisariatu Policji. Podczas tego samego spotkania Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, Burmistrz Zatora oraz Wójt Gminy Przeciszów podpisali porozumienie trójstronne w sprawie wspólnego finansowania budowy nowej siedziby zatorskiej Policji w ramach funduszu „Wsparcia Policji”. 
W 2018 Urząd Miasta i Gminy Zator sfinansował projekt architektoniczno-budowlany. Działka na której rozpoczęta została budowa komisariatu znajduje się w centrum Zatora, w pobliżu drogi Krajowej nr 44, blisko parków rozrywki oraz centrum handlowego. Powstaje tam nowoczesny, dwukondygnacyjny budynek wraz z garażami i parkingami zewnętrznym i wewnętrznym.  Obiekt będzie spełniał aktualne wymogi standaryzacji jednostek Policji .
W pomieszczeniach  nowego budynku będzie mogło pracować 25 policjantów i pracowników Policji, co oznacza, że po otwarciu nowego komisariatu możliwe będzie zwiększenie stanu liczebnego zatorskiej Policji. Zakończenie inwestycji i przekazanie komisariatu do użytku planowane jest na początek 2020 roku. Koszt budowy nowego komisariatu szacowany jest  na ponad 3 miliony złotych. Głównym inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, samorządy Zatora i Przeciszowa wesprą inwestycję w łącznej kwocie blisko 1,5 mln zł. 
Przypomnijmy, że inwestycja w Zatorze to nie jedyna policyjna budowa w naszym regionie. Od ponad pół roku trwają intensywne prace budowlane w Wadowicach, gdzie przy obwodnicy, w pobliżu dworca autobusowego, powstaje nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji. Rozpoczęta we wrześniu 2018 roku inwestycja realizowana jest zgodnie z planem, z którego wynika, że wadowiccy policjanci do nowej siedziby przeniosą się w 2020 roku. 
jar


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama