Wizyta minister Emilewicz

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz odwiedziła 20 marca Kalwarię Zebrzydowską spotykając się z uczniami i przedsiębiorcami.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z uczniami Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w ramach „Dnia Przedsiębiorczości”. Minister zachęcała młodych po podejmowania działalności gospodarczej.  – Jesteście dobrze wykształceni, możecie bez kompleksów budować markę Polski. My tworzymy możliwości, by Wam pomóc łatwo wejść na ścieżkę przedsiębiorczości. Wspieramy młode spółki technologiczne – mówiła.
Jednak najważniejszym punktem dnia było spotkanie z przedsiębiorcami z Kalwarii Zebrzydowskiej i okolicy. Minister podkreślała, że bardzo jej zależało na spotkaniu z przedsiębiorcami właśnie w Kalwarii Zebrzydowskiej, ponieważ chciała się rozliczyć z zobowiązań jakie złożyła tutaj w czasie poprzedniej wizyty. Podczas spotkania przedstawiła konkretne rozwiązanie, które zrodziło się w Kalwarii Zebrzydowskiej i zostało zrealizowane. – Przyspieszona amortyzacja – to był postulat z mojego poprzedniego spotkania w Kalwarii. To była na tyle atrakcyjna propozycja, że ją po półtora roku wprowadziliśmy w życie. Często powtarzam, że to jest pomysł przedsiębiorców z Kalwarii - zaznaczyła Emilewicz. Dodała, że nowe przepisy przełożyły się na 25-proc. wzrost zakupu maszyn i urządzeń przez przedsiębiorców.  Przed jesienią powinny zostać wprowadzone w życie kolejne przepisy ułatwiające funkcjonowanie małych i średnich firm. Chodzi m.in. o ustawę o zatorach płatniczych i nowe prawo zamówień publicznych.
W czasie  spotkania minister odpowiadała na szereg pytań, które dotyczyły głównie ułatwień dla małych i średnich przedsiębiorstw. Pojawiły się też pytania o wsparcie rządu dla branży obuwniczej, przed zalewem kiepskiej jakości obuwia głównie z rynków azjatyckich. Padła konkretna propozycja stworzenia marki „Made in Poland” dla branży szewskiej.
Minister Emilewicz odwiedziła tez firmę Conhpol ze Stanisławia Dolnego oraz pawilon wystawowy Cechu Rzemiosł Różnych. W programie znalazła się także prywatna wizyta w kalwaryjskim Sanktuarium.
wad


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama