Nowe połączenia kolejowe

Wraz z nowym, wiosennym rozkładem jazdy, po kilku latach przerwy uruchomiono, połączenie kolejowe na trasie Oświęcim – Czechowice Dziedzice.

– Po trzech latach przerwy wracają codzienne pociągi, z których będą mogli skorzystać mieszkańcy Oświęcimia i Czechowic-Dziedzic. Dzięki nowym połączeniom mieszkańcy będą mogli dotrzeć do pracy, szkoły, czy na uczelnię w komfortowych warunkach, omijając korki – mówił na peronie oświęcimskiego dworca kolejowego marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.
Od marca na linii Oświęcim-Czechowice-Dziedzice kursuje 17 pociągów. Są one skomunikowane w Czechowicach-Dziedzicach z kursującymi stamtąd pociągami do Bielska-Białej. – Cieszymy się, że dzięki dobrej współpracy z władzami Województwa Małopolskiego, jako największy pasażerski przewoźnik w Polsce, będziemy obsługiwać połączenia kolejowe do Czechowic-Dziedzic. Nowe pociągi stworzą alternatywę dla mieszkańców korzystających z samochodów, co jest bardzo istotne z punktu widzenia walki o czyste powietrze - powiedział Andrzej Siemieński, Dyrektor Przewozów Regionalnych Oddziału Małopolskiego.
Przypomnijmy, że dworzec w kolejowy w Oświęcimiu jest obecnie przebudowywany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych. Przy dworcu budowany jest również nowoczesny parking, typu Park&Ride, z którego już niebawem będą mogli skorzystać mieszkańcy. Koszt tej inwestycji to ponad 19 mln zł, z czego 14 mln zł to środki europejskie.
W spotkaniu promującym nowe połączenia kolejowe udział wzięli również przedstawiciele rządu - wicepremier Beata Szydło i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, prezes Kolei Małopolskich Bogdan Kondratowicz oraz Iwona Gibas – wiceprzewodnicząca sejmiku województwa małopolskiego.
jar


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama