Uczniowskie sukcesy

Sporymi osiągnięciami na arenie ogólnopolskiej mogą pochwalić się w ostatnim czasie uczniowie z Wadowic i Andrychowa.

Klaudia Pietera z andrychowskiego CKZiU zajęła II miejsce w finale centralnym VI Olimpiady Wiedzy o Turystyce. W konkursie udział wzięło kilka tysięcy uczestników, a do ścisłego finału dostało się dwudziestu dziewięciu. Zmagania polegały m.in. na wypełnianiu testu oraz prezentacji. W tej ostatniej Klaudia była bezkonkurencyjna, a do zwycięstwa zabrakło tylko jednego punktu. To co najcenniejsze w prezentacji mieszkającej w Sułkowicach Łęgu uczennicy, to zaproponowanie nowych szlaków turystycznych w Beskidzie Małym, m.in. w rejonie Jeziora Mucharskiego, oraz do Jaskini Komonieckiego.  Klaudia, poza nagrodami rzeczowymi, otrzymała indeks Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku geografia lub turystyka i rekreacja. 

Podwójnym sukcesem zakończył się udział uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach w VIII edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik 2019. Najpierw drużyna w składzie: Grzegorz Korus i Grzegorz Zwieńczak zajęli 7 lokatę w zawodach zespołowych, w których rywalizowało ponad 900 osób z całego kraju. Dzień później w kolejnym wydarzeniu – 25. Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej Grzegorz Korus (uczeń klasy 3 Technikum Pojazdów Samochodowych) zajął 1. miejsce. - Pojechaliśmy zobaczyć, jak wygląda konkurs i zastanowić się na przyszłość, jak przygotowywać uczniów do kolejnych edycji. Tymczasem okazało się, że nasi uczniowie są świetni i już teraz mogą rywalizować z najlepszymi – podkreśla nauczyciel Tadeusz Szpila.
To jednak nie koniec sukcesów. Kilka dni później uczeń czwartej klasy Technikum Informatycznego w wadowickim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 – Krzysztof  Obłonczek - zajął I miejsce w 7. edycji ogólnopolskiego konkursu Potyczki Informatyczne Nowej Generacji, organizowanego przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny (ZUT) w Szczecinie. Do finału konkursu, który odbył się 2 kwietnia na Wydziale Informatyki tej uczelni obok Krzysztofa Obłonczka zakwalifikowali się również trzej inni uczniowie CKZiU nr 2: Mateusz Dobrzański, Konrad Filek oraz Mateusz Górzański.
– Aby dotrzeć do finału młodzież musiała pomyślnie przejść przez dwa wcześniejsze etapy konkursu. Od października 2018 r. do początku marca 2019 r. ponad 80 uczniów z całej Polski zmagało się z zadaniami programistycznymi. - Spośród nich wyłoniono 16 finalistów – jedna czwarta z nich to uczniowie naszej szkoły. Jest to tym większy sukces, że w tych zawodach startowaliśmy po raz pierwszy – mówią dumni pracownicy CKZiU Nr 2.
wad
 
Foto: powiat.wadowice.pl


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama