Miejska Rada Seniorów zakończyła kadencję

28 września 2018 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Kęty odbyła się XVI sesja Miejskiej Rady Seniorów. Była to ostatnia sesja I kadencji Rady.

Kadencję Rady podsumowano w krótkiej prezentacji multimedialnej. Rada angażowała się w wiele zadań realizowanych w gminie Kęty zarówno przez władze samorządowe, jak i instytucje kultury czy podmioty pozarządowe, współpracując często z Młodzieżową Radą Miejską. Kęcka rada stanowiła również wzór dla innych. Warto wspomnieć o projekcie „Kurs na rady”, realizowanym przez fundację MILA z Krakowa, w ramach którego Kęty odwiedziło 10 delegacji seniorów z małopolskich miejscowości, by poznać m.in. szczegóły funkcjonowania rady i wymienić się doświadczeniami w budowie społeczeństwa obywatelskiego.
W trakcie sesji nie zabrakło podziękowań i wielu ciepłych słów zarówno ze strony Burmistrza Gminy Kęty Krzysztofa Jana Klęczara oraz Przewodniczącego Miejskiej Rady Seniorów Jerzego Kolasy. Wszyscy obecni radni odebrali z rąk przedstawicieli kęckiego magistratu listy gratulacyjne, podkreślające wkład każdego z radnych w funkcjonowanie rady.
W październiku swoją działalność zainauguruje Miejska Rada Seniorów II kadencji.


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama