Powrócił pociąg retro

W niedzielę 9 września po raz kolejny stacjach kolejowych w Wadowicach oraz w Kalwarii Zebrz. pojawił się zabytkowy pociąg retro ze skansenu w Chabówce.

W niedzielę 9 września po raz kolejny stacjach kolejowych w Wadowicach oraz w Kalwarii Zebrzydowskiej pojawił się zabytkowy pociąg retro, ciągnięty przez parowóz Ty42-107 z 1946 roku ze skansenu kolejowego w Chabówce. Przyjazd maszyny, jak w ubiegłych latach - przyciągnął tłumy turystów i mieszkańców!
To było wielkie święto miłośników kolei! W niedzielę 9 września miała swoje miejsce druga edycja projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”. W ramach niego na linii kolejowej nr 117 pojawił się retro pociąg (parowóz Ty42-107) z 1946 roku wraz z wagonami z lat 1920-1963. Pociąg przyjechał do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic ze skansenu kolejowego w Chabówce.
Tłumnie zgromadzeni mieszkańcy podziwiali parowóz, który dostojnie i powoli wjechał na stację PKP w Wadowicach. Tego dnia odbyły się aż cztery kursy składu między stacjami: Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona. Podczas postojów każdy mógł zajrzeć do wnętrza lokomotywy oraz wagonów, była również możliwość robienia pamiątkowych zdjęć.
Organizatorzy przygotowali dla pasażerów ciekawe atrakcje. W Kalwarii był to piknik militarny z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości połączony z prezentacją miasta. Natomiast w Wadowicach zorganizowano zwiedzanie papieskiego miasta wraz z przewodnikami oraz udział zorganizowanej przez Urząd Miejski imprezie „Septemberfest – pełnej kultury, muzyki i wspaniałego, regionalnego jedzenia. Imprezie towarzyszył kiermasz rozmaitości, na którym wystawiali się lokalni artyści i sprzedawcy. Na Placu Jana Pawła II w ramach imprezy rozdawano mieszkańcom i turystom sadzonki roślin doniczkowych. 
Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” jest realizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki „Małopolska Gościnna”. Partnerem strategicznym wydarzenia jest PKP CARGO.
 
Foto: wadowice.pl
 


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama