Policyjna Odyseja 2 w Przeciszowie

„Policyjna Odyseja 2 z Odblaskiem” – pod takim hasłem przebiegał sobotni piknik zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Ignacego Fika w Przeciszowie.

Placówka już po raz dziewiąty bierze udział w konkursie Odblaskowa Szkoła organizowanym przez Komendę Wojewódzką  Policji oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie. Koordynatorem akcji jest nauczycielka szkoły Małgorzata Matyja.

Celem konkursu jest zachęcenie szkół, lokalnych władz samorządowych i rodziców do wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

8 września został zorganizowany Piknik Rodzinny pod hasłem „Policyjna Odyseja 2 z Odblaskiem”. Kolejna edycja tego wydarzenia wzbudziła duże zainteresowanie wśród lokalnego społeczeństwa oferując m.in. liczne pokazy i konkursy związane z wiedzą o ruchu drogowym.

Inauguracja imprezy rozpoczęła się tradycyjnym biegiem ulicznym pod hasłem „KU NIEPODLEGŁOŚCI”. W biegu wzięli udział uczniowie, rodzice a także zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych.

Po biegu na terenie Szkoły Grupa Rekonstrukcyjna Historii Posterunek Policji Państwowej Powiatu Nowotarskiego z Nowego Targu przedstawiła historię policji od 1919 roku do czasów współczesnych.  Grupie rekonstrukcyjnej towarzyszyli przedstawiciele Biura historii  i Tradycji komendy Głównej z Warszawy.

Podczas trwania pikniku odbył się pokaz Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, którą przygotowała grupa Atma Rescuers, w trakcie którego uczniowie szkoły w Przeciszowie mieli okazję poznać podstawowe zasady  udzielania pierwszej pomocy.

Na szkolnym orliku odbywały się różnego rodzaju zabawy, występy artystyczne uczniów i konkursy rodzinne. Dużą uwagę obecnych skupił mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy Policją i Rodzicami, który zapewnił wiele emocji. Oczywiście nie mogło zabraknąć poczęstunku dla uczestników i zaproszonych gości, który został przygotowany przez Komitet Rodzicielski.

Całej imprezie towarzyszyło przesłanie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkoły. Wychodzimy już po raz dziewiąty do społeczeństwa z kamizelkami i elementami odblaskowymi uświadamiając potrzebę noszenia odblasków. Uważamy, że poprzez takie imprezy plenerowe można trafić do szerszego grona odbiorców.

W poprzedniej edycji Szkoła z Przeciszowa im. I. Fika zajęła I miejsce w Małopolsce na ponad 400 szkół biorących udział w konkursie. Przedsięwzięcia , które realizujemy  cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Nowy rok szkolny jest dla szkoły kolejnym rozdziałem w propagowaniu właściwych zachowań dotyczących bezpieczeństwa na drodze już od najmłodszych lat.                                                       

Foto: Małgorzata Matyja


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama