Księga pamiątkowa wyróżniona

Zespół projektu „Inicjatywa Nasza Niepodległa” wyróżnił działania Gminy Kęty i tutejszego Muzeum im. Kłosińskiego.

Informacja o pamiątkowej księdze, w której z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości swój podpis złożyć może każdy mieszkaniec gminy, znalazła się na głównej stronie serwisu NaszaNiepodlegla.pl.
Kęcka księga pamiątkowa powstała początkiem tego roku z inicjatywy Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach. Uroczystego, pierwszego wpisu dokonał Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar, cytując słowa Wincentego Witosa: „Wolna ojczyzna i państwo niepodległe są największym i najcenniejszym skarbem każdego człowieka”.
Od tego czasu do księgi może wpisać się każdy mieszkaniec miasta i gminy. Urzędnicy wystawiają księgę i czekają na wpisy w każdy wtorek w Sali Narad kęckiego magistratu. W pozostałych dniach Księgę można znaleźć w instytucjach kultury (np. muzeum czy bibliotece). Od września księga rozpocznie także podróż po kęckich szkołach.
Inicjatorów stworzenia księgi z kęckiego muzeum zainspirowała inna księga… z 1926 roku. Wtedy właśnie Stany Zjednoczone świętowały 150. rocznicę uchwalenia Deklaracji Niepodległości, zaś naród polski przekazał im szczególny prezent - Deklarację o Podziwie i Przyjaźni. Pod życzeniami złożonymi Amerykanom podpisało się wówczas 5,5 miliona Polaków, w tym społeczności szkół kęckich, rada miejska w Kętach oraz mieszczanie i cechmistrzowie.


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama