Nowa tablica interaktywna w kęckiej Jedynce

Kęcka Szkoła Podstawowa nr 1 wzbogaciła się o nową tablicę interaktywną.

Tablice interaktywne są nowością technologiczną coraz częściej pojawiającą się w szkołach. Co jest w nich wyjątkowego? Wyglądem przypominają zwykłe tablice, które znajdują się w każdej szkolnej klasie, a jednak – dzięki możliwości łączenia działań nauczycieli i uczniów – jedna tablica interaktywna może niekiedy zastąpić pracownię komputerową. 
Posiada ona funkcje, którymi nie dysponują inne środki (nawet komputer sprzężony z projektorem multimedialnym), np. wczytywanie notatek z tablicy do pamięci komputera, odtwarzanie filmów z możliwością wykonywania notatek bezpośrednio na pojedynczych kadrach, czy też praca z aplikacjami komputerowymi na powierzchni tablicy. Wykorzystując wymienione udogodnienia ta nowoczesna pomoc dydaktyczna ułatwia łączenie tradycyjnego wykładu z prezentacją materiałów multimedialnych, jakimi dysponuje nauczyciel. Taka innowacyjna tablica nie zastąpi oczywiście nauczyciela, który musi ukierunkować pracę i dozować ilość czasu spędzonego przy niej, ale jest doskonałym narzędziem wspomagającym codzienne zajęcia.
W Szkole Podstawowej nr 1 w Kętach zamontowana została kolejna taka tablica interaktywna. Dzięki zaangażowaniu Państwa Jadwigi i Łukasza Matyszkowiczów - pracowników Grupy Kęty i jednocześnie rodziców uczennicy - oraz Andrzejowi Wójcikowi i Tomaszowi Szlagorowi - ich współpracownikom - udało się stworzyć projekt pod hasłem „Z nowymi technologiami za pan brat”, w którego realizację włączyli się także nauczyciele szkoły – Anna Siwek i Michalina Wójcik. Projekt ten zrealizowany został w ramach programu grantowego „Razem z GRUPĄ”, koordynowanego przez Monikę Sobczak - Prezes Zarządu Fundacji „Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia”. Dzięki wsparciu finansowemu Grupy Kęty S.A., na której czele stoi Prezes Dariusz Mańko, Burmistrza Gminy Kęty – Krzysztofa Jana Klęczara i jego Zastępcy – Rafała Ficonia oraz Dyrektor Szkoły – Ewie Sedeńko, udało się zakupić tablicę interaktywną wraz z głośnikiem oraz projektor.
21 czerwca br. odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu. W uroczystości wzięli udział I Zastępca Burmistrza Gminy Kęty – Rafał Ficoń, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętach – Ewa Sedeńko oraz pracownik Grupy Kęty – Łukasz Matyszkowicz, dzieci z klasy Id oraz nauczycielki. Podczas spotkania Dyrektor Ewa Sedeńko złożyła na ręce gości podziękowania za wsparcie projektu. Kilka słów wygłosili także wiceburmistrz Rafał Ficoń oraz Łukasz Matyszkowicz. Wdzięczni za tak wspaniały prezent uczniowie wyrecytowali wiersz oraz wręczyli podziękowania. Dzieci na pewno z chęcią wrócą do nauki po wakacyjnej przerwie, aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie da im nowa i innowacyjna tablica w ich klasie.


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama