W czerwcu kolejna edycja TLFO

Tegoroczna 9. edycja Tauron Life Festival Oświęcim odbędzie się od 14 do 16 czerwca 2018 roku.

Będzie miała szczególny charakter ze względu na przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nowością będzie też 10 proc. zniżka przy zakupie biletów na wydarzenia festiwalowe dla tych mieszkańców, którzy posiadają Oświęcimską Kartę Mieszkańca. 
Tauron Life Festival Oświęcim  2018 będzie po raz ostatni organizowany na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.  Przyszłoroczny, jubileuszowy 10. festiwal odbędzie się w Parku Pojednania Narodów na Kamieńcu.
Na początku roku w Urzędzie Miasta pomysłodawca festiwalu i dyrektor artystyczny TLFO Dariusz Maciborek oraz prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut podpisali umowę na promocję miasta podczas tego wydarzenia, która opiewa na kwotę 850 tys. zł.
Utożsamiamy się mocno z festiwalem. Osiem edycji pokazało znaczenie festiwalu i marki, która została wypracowana dzięki Darkowi Maciborkowi i Fundacji Peace Festival – podkreśla Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia. – Pragnę podziękować mieszkańcom, prezydentowi i radzie, że do tej pory, tak doskonale, udaje się nam połączyć każdy element rozwoju festiwalu z przyszłością – mówi Dariusz Maciborek dyrektor artystyczny TLFO. – Jako fundacja non-profit za każdym razem staramy się dopiąć budżet festiwalu, który w ostatnich latach zamknął się między 6 a 7 mln zł. Wkład miasta Oświęcimia, który stanowi 10 proc. całości przedsięwzięcia jest nie do przecenienia – zaznacza. – Stąd każdy partner, który chce być ambasadorem naszego przesłania wykonuje prace i dla siebie i dla przyszłości, bardzo niespokojnych czasów, jak się okazuje, ciągle nam zagrażających w Europie. Dlatego wołanie o pokój z Oświęcimia jest naszym obowiązkiem i też przyjemnością w realizacji niepowtarzalnego festiwalu – zauważa. – Przed nami ogłoszenie gwiazd i zestawu artystycznego, mam nadzieję, że w przeciągu dwóch tygodni będę mógł wszystkich bardzo zaskoczyć naszymi, potwierdzonymi już gwiazdami.  Dzisiaj mogę powiedzieć jedynie, że będzie to światowy ambasador muzyki i przesłania Tauron Life Festival Oświęcim – wyjaśnia. Dariusz Maciborek zaznaczył też, że tegoroczny TLFO jest szczególny, bowiem zawiera propozycje, które są odniesieniem do obchodzonego w tym roku 
100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Festiwal stoi też przed nowymi wyzwaniami. Prezydent Oświęcimia poinformował, że przyszłoroczna jubileuszowa 10. edycja odbędzie się w nowej lokalizacji. – Wspólnie z fundacją szukaliśmy miejsca, które umożliwi zgromadzenie 30-40 tys. publiczności. Tym dobrym rozwiązaniem jest teren Kamieńca, złożyliśmy więc wniosek na dofinansowanie projektu Parku Pojednania Narodów. Po otrzymaniu 2,2 mln zł przystąpiliśmy już do prac, które umożliwią organizację festiwalu i zakończą się w listopadzie tego roku – mówi prezydent. – Do załatwienia jest jeszcze wiele kwestii logistycznych i komunikacyjnych, ale wierzę, że 10. edycja w Parku Pojednania będzie jeszcze większym wydarzeniem niż wcześniejsze, z uwagi na większą liczbę publiczności, które to miejsce może pomieścić – podkreśla. Jak zauważył Dariusz Maciborek ta lokalizacja pozwoli na przygotowanie nowej formuły festiwalu z nowymi aktywnościami dla stałej publiczności, a także wykonanie stałej infrastruktury, którą można z roku na rok powiększać.
 
Foto: UM Oświęcim


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama